Ako odstrániť vodný kameň zo záchoda bez chémie?

Vodný kameň je bežný problém vo väčšine domácností. Je výsledkom tvrdej vody a zvyškov moču.

Ak ho neodstránite včas, môže spôsobiť vážne poškodenie a nepríjemný zápach.

Ak preferujete prírodné riešenia a chcete sa vyhnúť použitiu chemických čistiacich prostriedkov, máme pre vás niekoľko účinných spôsobov, ako odstrániť vodný kameň zo záchoda bez chémie.

Ako odstrániť vodný kameň

Kyselina citrónová, ocot a jedlá sóda

ako-odstranit-vodny-kamen-zo-zachodovej-misy
  • Hrnček teplého bieleho octu zmiešajte so šálkou sódy a dvoma lyžicami kyseliny citrónovej.
  • Túto zmes nalejte do záchodovej misy a nechajte pôsobiť aspoň hodinu.
  • Potom pomocou kefy dôkladne vyčistite povrch záchodovej misy.
  • Opláchnite záchod vodou a opakujte postup, ak je to potrebné.
  • Pre silné znečistenie odporúčame do uvedeného roztoku namočiť handričku a nechať pôsobiť priloženú na toalete aspoň hodinu. Potom dočistíme napríklad lufou.

Kyselina citrónová

  • EKO TIP: Ak Vám doma zostali citróny, ktoré už chytajú pleseň, prekrojte ich na pol, namočte do soli alebo jedlej sódy a vytierajte nimi povrch záchodovej misy dovtedy, dokým vodný kameň nezíde.

  • Ak sa vodný kameň nachádza až vzadu pod vodou v záchodovej mise, je potrebné vodu vyčerpať, aby ste sa k nemu dostali, napríklad pomocou starej nádoby alebo handričky. Následne zmiešame biely ocot s kyselinou citrónovou, vlejeme do misy a necháme pôsobiť niekoľko hodín, ideálne cez noc.

Ako odstrániť vodný kameň

Použitie prírodných prostriedkov na odstránenie vodného kameňa z vašej záchodovej misy je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj účinné. Nezabúdajte, že pravidelná údržba a čistenie záchodovej misy sú kľúčové pre zachovanie jej dlhšej životnosti a optimálnej funkcionality. 

Pridaj komentár